06.07.2020.

Zalety mieszkania na Ursynowie. Dlaczego warto?

W Polsce jest wiele ciekawych miejsc do zamieszkania, nie tylko w centrum miast. Przy wyborze domu czy mieszkania bardzo ważnym czynnikiem jest jego lokalizacja. Niektórzy dobrze czują się w zgiełku miasta, gdzie można liczyć na szybki i łatwy dostęp do różnorodnych atrakcji, miejsc pracy, sklepów. Wiele osób decyduje się na nieruchomości w spokojniejszych rejonach, znajdujących się na obrzeżach miast. Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje plusy i minusy, a wybór powinien opierać się na indywidualnych potrzebach i preferencjach. Znaczenie mają też oczywiście możliwości finansowe inwestorów.

Czy dom na Ursynowie to dobra inwestycja?

Każdego roku na Ursynowie przybywają nowe domy, co wynika z rosnącego zapotrzebowania rynku. Coraz więcej Warszawiaków, ale nie tylko, postanawia wprowadzić się do tej atrakcyjnej pod wieloma względami dzielnicy. Pomimo przybywania coraz większej liczby nowych inwestycji, niewątpliwą zaletą tego miejsca jest fakt, że Ursynów nadal nie jest przeludniony ze względu na dostępność rozległej przestrzeni. Miedzy każdym budynkiem jest sporo wolnego miejsca, a chodniki są szerokie. Zadbano również o wszechobecną zieleń. Znajdą tutaj coś dla siebie nawet najbardziej wymagający inwestorzy. Do centrum miasta można dostać się bardzo szybko, również komunikacją miejską. Na terenie Ursynowa znajduje się aż pięć stacji metra. Umożliwia to przemieszczenie się do innej części miasta w sposób ekonomiczny i komfortowy. Niedługą trasę można pokonać własnymi siłami, na pieszo. Kolejną zaletą Ursynowa jest to, że do dyspozycji jest pobliski Las Kabacki, w którym można się zrelaksować, podziwiać naturę, uprawiać aktywność fizyczną. Latem leśne alejki w parku często stają się deptakiem dla wczasowiczów.

Dużą popularnością domy na Ursynowie cieszą się wśród rodzin z dziećmi. Za wyborem tym przemawia zielone otoczenie, dobrze wyposażone place zabaw, poczucie bezpieczeństwa, szybki dostęp do placówek szkolno-wychowawczych. Szkoły podstawowe na Ursynowie są na wysokim poziomie. W okolicy znajduje się Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz wiele wyższych uczelni o statusie prywatnym. Przedszkola i żłobki mogą pochwalić się bardzo dobrymi opiniami. Dzieci mogą spędzać czas na boiskach, placach zabaw, pływalniach, a rodzice mogą przebierać w ofertach przeróżnych klubików i bawialni dla najmłodszych. Z kolei starsze dzieci uwielbiają korzystać ze skateparku w Parku przy Bażantarni. Organizowane są także przez biblioteki i domy kultury darmowe warsztaty dla dzieci w rożnym przedziale wiekowym. Wolny czas można spędzać również w siłowni czy klubie fitness. Oferta kulturalna Ursynowa jest bardzo bogata i zróżnicowana. Nie ma mowy o nudzie.

Jakie są inne zalety mieszkania na Ursynowie?

Ursynów to świetne rozwiązanie również dla starszych osób, które pragną żyć w sprzyjających im warunkach. Do dyspozycji jest wiele centrów handlowych, punktów kulturalno-rozrywkowych, ośrodków sportowych, lokali gastronomicznych. Na Ursynowie można spróbować kuchni z różnych części świata, co dla wielu osób, szczególnie tych młodych, jest ogromnym plusem. Kto nie lubi smacznie zjeść? W okolicy panuje wszechobecny porządek, czystość. Mieszkańcy znani są ze swojej uprzejmości i przyjaznego nastawienia. Warto mieć na uwadze to, że Ursynów cały czas się rozwija. Można spodziewać się kolejnych udogodnień i atrakcji. Jedną z nich jest Centrum Kultury Ursynów. Dzielnica ta uznawana jest za bezpieczną, liczba przestępstw jest stosunkowo niska. Zgodnie ze statystykami każdego roku maleje odsetek włamań, kradzieży i rozbojów.

Ursynów może pochwalić się bardzo dobrze rozwiniętą siecią ścieżek rowerowych. Co więcej, można wypożyczyć rowery miejskie z jednej z kilkunastu stacji. Do dyspozycji jest kilkanaście parków, skwery, jeziorka. Wspomniany wcześniej Las Kabacki nie jest zwykłym parkiem, ale rezerwatem krajobrazowym. Uznaje się go za największy rezerwat przyrody na całym Mazowszu. Utworzone są dwie ścieżki przyrodnicze w celu przybliżenia historii tego miejsca, życia leśnego i funkcjonowania samego rezerwatu. Po Lesie Kabackim można swobodnie spacerować, biegać, jeździć na rowerze czy nawet organizować pikniki i grille. Ursynów to dzielnica o coraz bogatszej infrastrukturze miejskiej i kulturalnej.


Nie opuszczaj strony
ждать!
не ходи
Проверьте наше специальное предложение!
ЗЗвони сейчас!
22 375 93 02
podaj hasło OFERTA SPECJALNA Z WWW
Zamknij