02.11.2020.

Lokalizacja mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Rynek nieruchomości z roku na rok obfituje w coraz większą ilość ofert. Wizualny aspekt jest ważnym czynnikiem wyboru własnego mieszkania, ale czy jedynym istotnym? Na co powinniśmy zwrócić uwagę podejmując decyzję o zakupie własnej domowej przestrzeni? Istotna jest przede wszystkim lokalizacja mieszkania.

Lokalizacja mieszkania jako kluczowy aspekt wyboru

Bardzo ważnym kryterium, na które należy zwrócić uwagę wybierając dla siebie odpowiednie mieszkanie jest z pewnością jego lokalizacja. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że – przykładowo – koszt atrakcyjnego lokum w centrum większego miasta będzie znacznie większy, ale jednocześnie dzięki tej inwestycji można zaoszczędzić bardzo dużo czasu na dojazdach.

Powinniśmy mieć na uwadze fakt, że w centrach większych miast są korki. Tym samym jeżeli będziemy wyjeżdżać rano do pracy i wracać z niej w tak zwanych godzinach szczytu może okazać się, że spędzimy zbyt dużo czasu w korkach, przejeżdżając na drugi koniec miasta. W tym celu z pewnością w Warszawie znacznie lepszym pomysłem będzie skorzystanie z komunikacji miejskiej, takiej jak autobus lub też metro. Jednakże co w przypadku, gdy po drodze będziemy musieli odwieźć nasze dzieci do szkoły i następnie wracając, będziemy musieli je odebrać?

W takiej sytuacji jest to wręcz niewykonalne, ponieważ przejazd przez samo miasto zajmie nam zbyt wiele czasu. Warto więc zdecydować się na bardzo dobrą lokalizację mieszkania blisko centrum Warszawy, ponieważ choć na początku z pewnością zapłacimy za nie więcej, po krótkim czasie może okazać się, że była to dla nas doskonała inwestycja. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy czas, ale także i pieniądze, ponieważ stanie w korkach także może generować nam koszty, czego często wiele osób nie jest świadomych. Powinniśmy pamiętać także o tym, że tym samym nie będziemy mieć większych problemów z odbiorem naszych dzieci ze szkół, żłobków lub przedszkoli i wszędzie zdążymy na czas.

Mieszkanie w Warszawie – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup mieszkania powinniśmy także zwrócić uwagę na fakt, aby nasze ulubione dyskonty były pod ręką. Choć na pierwszy rzut oka takie kryterium wydaje się niezasadne, a wręcz jest ono bardzo często brane pod uwagę jako ostatnie, jest ono istotne. W szczególności gdy mieszkamy z rodziną, a także gdy prowadzimy specjalną dietę, dostęp do odpowiednich produktów w sklepie jest bardzo ważny. Jeżeli wybierzemy mieszkanie w centrum, blisko sklepów z dobrą żywnością oraz dużych centrów handlowych możemy być pewni, że wyjście na zakupy to nie będzie dla nas zbyt długa wycieczka. Jeśli będziemy mieć blisko mieszkania takie miejsca, gdzie spokojnie zrobimy zakupy i znajdziemy zawsze wszystko to, co jest nam potrzebne, możemy także zaoszczędzić czas.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jednak jeżdżenie po mieście w poszukiwaniu najlepszych dla nas produktów może być naprawdę uciążliwe. Dlatego tak ważna jest okolica naszego mieszkania i zastanowienie się, czy pobliskie sklepy rzeczywiście oferują nam wszystko to, co najczęściej kupujemy i co jest nam potrzebne.

Instytucje pod ręką

Jeśli mieszkanie wybieramy ze względu także na powiększającą się nam rodzinę, powinniśmy pamiętać, że bliskość przedszkoli oraz żłobków, a później szkół jest bardzo istotna. W przypadku, gdy dwoje rodziców jest pracujących lub w szczególności gdy sami wychowujemy dziecko bardzo ważne jest, aby nie pokonywać pół miasta w celu odwiezienia naszej pociechy do takiej placówki opiekuńczej. Po takiej trasie i staniu w korkach nie tylko my będziemy zmęczeni, ale także nasze pociechy. Warto więc zaoszczędzić nasz cenny czas i zdecydować się na mieszkanie w centrum, które jest w bliskim położeniu właśnie żłobków czy przedszkoli. Dzięki temu zyskamy wiele wolnych chwil, które będziemy mogli spędzić z naszymi bliskimi.

Garaż coraz częściej poszukiwany

Bardzo dużym problemem wielu ludzi w centrach miasta jest brak wolnych miejsc parkingowych wokół bloku. Niestety bardzo często zdarza się, że jeśli wokół naszego miejsca zamieszkania są jeszcze jakieś instytucje, po przyjeździe z pracy nie zawsze znajdziemy wolne miejsce, aby zaparkować. Warto więc przed podjęciem decyzji o zakupie danego mieszkania dokładnie dowiedzieć się, czy przykładowo istnieje możliwość wykupienia miejsca parkingowego przy bloku. Być może cały wieżowiec posiada swój własny, prywatny parking, co byłoby dla nas najlepszym rozwiązaniem. W starszych kamienicach w centrum możliwe jest także wykupienie miejsca parkingowego w specjalnych garażach, zrobionych pod kamienicą. Jest to często strzeżony parking, z którego warto korzystać.

Poszukujesz nowego mieszkania w ciekawej lokalizacji? Sprawdź ofertę Albero Invest:


Nie opuszczaj strony
ждать!
не ходи
Проверьте наше специальное предложение!
ЗЗвони сейчас!
22 375 93 02
podaj hasło OFERTA SPECJALNA Z WWW
Zamknij