06.07.2020.

Zalety Wilanowa. Czy warto tam mieszkać?

Na pewnym etapie życia, gdy osiągniemy dojrzałość do podejmowania kluczowych decyzji oraz zdajemy sobie sprawę z ponoszenia konsekwencji za te postanowienia, czujemy potrzebę założenia własnej rodziny i zamieszkania w wymarzonym, samodzielnym mieszkaniu. Nie jest to łatwe zadanie i czasami trwa długi czas, lecz przy realizacji własnych ustaleń i dążeniu do wyznaczonego celu osiągamy satysfakcjonujący nas rezultat.

Potrzeba własnego lokum

Wyprowadzka dorosłego dziecka z domu rodzinnego to zazwyczaj długi i żmudny proces, który zależy od wielu okoliczności. Można do nich zaliczyć: możliwości finansowe – jest to jedno z priorytetowych założeń, dojrzałość emocjonalną do samodzielnego życia, a także posiadanie funduszy na miesięczne utrzymanie siebie oraz mieszkania, w którym się przebywa.

W zależności od faktu, czy mieszkanie kupujemy, czy wynajmujemy na określony termin, potrzebne zasoby finansowe będą bardzo zróżnicowane; przy kupnie – musimy mieć wystarczającą ilość środków pozwalających na stanie się jego właścicielem oraz późniejsze opłacanie mediów, przy wynajmie – musimy dysponować określoną kwotą, pozwalającą na płatność ustalonego w umowie najmu czynszu, jak i innych wydatków związanych z korzystania z gazu, prądu oraz wody.

Przy zakupie mieszkania obojętnie czy nowego, czy z rynku wtórnego, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami:

  • jaki metraż mieszkania będzie optymalny,
  • jaka ma być jego lokalizacja,
  • czy cena podlega negocjacji,
  • czy do mieszkania przynależą pomieszczenia gospodarcze

i tym podobne szczegóły.

Cechy dobrej lokalizacji

Ceny mieszkań w dużych miastach są zależne od popularności i standardu dzielnicy – w rejonach z bogato rozbudowaną infrastrukturą dróg, placówkami oświatowymi typu: szkoły, przedszkola i żłobki, zapleczem kulturalno-rozrywkowym, jak również z dostępem do sieci sklepów o zróżnicowanym asortymencie, będą zdecydowanie wyższe niż na peryferiach.

Jednym z miast, charakteryzujących się dużą rozpiętością cen przy kupnie mieszkań jest Warszawa, gdzie wśród rankingu najbardziej popularnych dzielnic można wyróżnić Mokotów, Bemowo i Wilanów – rejony o wysokim standardzie środowiskowym i przyjaznych dla mieszkańców terenach.

Zalety Wilanowa

Wilanów – jedna z osiemnastu dzielnic naszej stolicy, położona w południowej części miasta, wzdłuż zachodniego brzegu Wisły, cieszy się niesłabnącym powodzeniem na rynku nieruchomości. Miejsce to charakteryzuje się przede wszystkim niską przestępczością, co w obecnych czasach nie jest błahym argumentem; z innych zalet Wilanowa można wymienić znakomitą infrastrukturę, bliskość sklepów, a także łatwy dojazd do centrum Warszawy. Wilanów jest dzielnicą wyjątkowo spokojną, można tu zrelaksować się w licznych parkach, rezerwatach przyrody i oazach zieleni, skorzystać z sieci restauracji i kawiarń, salonów piękności i opieki zdrowotnej. Dzięki niskiej zabudowie nie ma się poczucia bycia mieszkańcem przytłaczającego miejskiego molocha, a wręcz przeciwnie – mieszkańcy odczuwają satysfakcję z mieszkania w nieomal samodzielnym, pełnowartościowym miasteczku, bowiem dzielnica liczy sobie około czterdziestu tysięcy mieszkańców.

Mieszkanie na Wilanowie

Za nabyciem mieszkania w Wilanowie przemawia również dobrze zorganizowana i przyjazna społeczność – mieszkańcy chętnie udzielają się we wspólnych akcjach na rzecz przyrody i środowiska, sadzą drzewa, celem powiększenia terenów zielonych, pielęgnują wspólną przestrzeń, dbają o elewacje własnych i wspólnych obiektów. Ważną zaletą Wilanowa jest fakt, że w dzielnicy panuje porządek, ład i przyjazna atmosfera.

Stali mieszkańcy Wilanowa to spokojni i przyjaźnie nastawieni ludzie, idealni do bycia sąsiadami, w dobrym znaczeniu tego słowa.

Pomimo że dzielnica liczy sobie zaledwie dziesięć lat historii, rozwój urbanistyczny nabiera zdecydowanego rozmachu; w ostatnich latach powstało przedszkole i żłobek, a wkrótce pojawi się tu szkoła podstawowa oraz duża i nowoczesna hala sportowa.

Dojazd do centrum Warszawy zapewnia kilka linii autobusowych, lecz z pewnych względów warto być posiadaczem samochodu – w niektóre rejony miasta zdecydowanie szybciej dojedziemy własnym transportem.


Nie opuszczaj strony
Wait!
Don’t go away
Check out special offer prepared for you!
Call now!
22 375 93 02
podaj hasło OFERTA SPECJALNA Z WWW
Zamknij