mieszkania pod klucz
10.09.2020.

Mieszkania pod klucz. Czy warto zdecydować się na wykończenie przez dewelopera?

Kupno mieszkania budzi wiele wątpliwości, a temat jego wykończenia jeszcze więcej. O ile decyzja o kupnie mieszkania często zapada dosyć sprawnie, o tyle dylematem może się stać fakt, czy samodzielnie będzie się wykańczać mieszkanie, czy zleci się tę pracę deweloperowi. Poniżej można zapoznać się z najważniejszymi argumentami dotyczącymi wykończenia mieszkania przez dewelopera.

Mieszkania pod klucz – co to w ogóle znaczy?

Zanim rozpocznie się omawianie zalet i wad wykończenia przez dewelopera, warto wiedzieć, jak w ogóle wygląda takie wykończenie. Często jest ono nazywane także wykończeniem “pod klucz”. W takim mieszkaniu wykonane są następujące prace:

  • ściany są pomalowane, a tapety naniesione,
  • podłogi są położone — w tym panele, parkiety, płytki i inne rodzaje wykończenia podłóg,
  • wykonane są parapety,
  • kuchnia i łazienka są w znaczącym stopniu przygotowane do użytku – wykonany jest tzw. biały montaż, a także zawieszone oświetlenie,
  • w mieszkaniu znajdują się drzwi wewnętrzne,
  • w pomieszczeniach zamontowane jest oświetlenie i wszędzie znajdują się oprawy.

Krótko mówiąc, wykończenie mieszkania przez dewelopera wymaga od inwestora tylko tego, aby umieścił w mieszkaniu własne meble, elementy dekoracji oraz rzeczy osobiste. Po wykonaniu takiej usługi mieszkanie jest przeznaczone do użytkowania praktycznie od razu.

Nie musisz znać się na tym – czyli największy plus mieszkań pod klucz

Nie każdy musi znać się na wszystkim. Podobnie jest z pracami budowlanymi i wykończeniowymi. Jeśli inwestor decyduje się na wykończenie mieszkania na własną rękę, wówczas musi liczyć się z tym, że będzie musiał posiadać pewną wiedzę na temat takich prac.

Po pierwsze przyda się wiedza na temat pracy ekip wykończeniowo-budowlanych. Trzeba ich pilnować, czy działają zgodnie z harmonogramem, czy wykonują swoją pracę dokładnie i sumiennie.

Ponadto, przyda się także wiedza z zakresu materiałów budowlanych i wykończeniowych. Wiele trzeba się naczytać, by wiedzieć, co spełni wymagania i jak będzie się prezentowało. Kolejnym kryterium dotyczącym materiałów budowlanych jest także trwałość i wytrzymałość. Taka wiedza niezbędna jest, jeżeli nie chcemy skończyć z mieszkaniem wykończonym słabej jakości produktami.

Każdemu inwestorowi, który będzie nadzorował wykończenie swojego mieszkania, przyda się odrobina smykałki organizatorskiej. Musi się on stać liderem na czas wykończenia mieszkania i skoordynować wszystkie ekipy remontowe.

Wykończenie mieszkania przez dewelopera — oszczędność czasu

Największą zaletą dotyczącą skorzystania z usług dewelopera w zakresie wykończenia mieszkania, jest przede wszystkim oszczędność czasu. Mieszkania pod klucz pozwalają inwestorom zaoszczędzić naprawdę mnóstwo czasu. Oto kilka przykładów czynności, których nie trzeba będzie wykonywać, jeśli zlecimy wykończenie mieszkania deweloperowi:

  • nadzorowanie ekip remontowo-budowlanych,
  • poszukiwanie ekip wykonujących poszczególne prace,
  • dobieranie, zapoznawanie się ze specyfikacją, kupowanie i transport materiałów budowlanych,
  • weryfikacja i kontrola efektów pracy poszczególnych zespołów.

Oszczędność czasu nie dotyczy tylko tego, co bezpośrednio wykonuje inwestor. Ma ona także bezpośredni związek z terminem wykończenia mieszkania. Deweloper zwykle robi to sprawniej, gdyż ma sprawdzonych podwykonawców, których łatwiej skoordynować. Pozytywnie działa także zdobyte doświadczenie.

Ponadto, nie sposób zapomnieć o jeszcze jednej, istotnej oszczędności – a mianowicie nerwów. Koordynacja procesu wykańczania mieszkania, liczne kontakty z fachowcami, analiza cen i terminów bardzo często wywołują dużo stresu. Decyzja o wykończeniu mieszkania przez dewelopera to po prostu więcej spokoju.

Zapłacisz więcej — najpopularniejszy argument przeciw

Wiele osób niechętnie decyduje się na wykończenie mieszkania przez dewelopera ze względów finansowych. Nie ma co ukrywać, zwykle suma wydatków na wykończenie będzie nieco wyższa. Jednak licząc te nakłady finansowe, wiele osób nie bierze pod uwagę m.in. kosztów paliwa, a przede wszystkim… swojego czasu. Oszczędność czasu pozwala zarobić więcej, spędzić więcej czasu z rodziną i odpocząć. Takie wartości są bezcenne. Co więcej, zlecając wykończenie deweloperowi za wyższą cenę mamy pewny termin, wysoką jakość wykonania oraz mniej spraw na głowie. Niemniej jednak, przed podjęciem decyzji o sposobie wykończenia, warto dobrze się zastanowić i rozważyć wszystkie za i przeciw.

Interesuje Cię zakup nowego domu lub mieszkania w Warszawie? Zobacz nasze domy na Ursynowie i apartamenty na Mokotowie. Jeśli jednak preferujesz Białołękę lub Wilanów już dziś mamy w przedsprzedaży inwestycje Twórcza Home oraz Rumiana House.


Nie opuszczaj strony
Wait!
Don’t go away
Check out special offer prepared for you!
Call now!
22 375 93 02
podaj hasło OFERTA SPECJALNA Z WWW
Zamknij